sobota 25 bře 2017
Vytisknout

Jaro 2016

15. kolo | Svitávka - Ostrov | 2:8 (0:4)

Branky: Gross Miroslav, Pernica Lukáš, Gross Miroslav, Hudec Ondřej, Pernica Lukáš, Gross Miroslav, Hudec Ondřej, Gross Miroslav

-22

26. kolo | Ostrov - Velké Opatovice | 5:5 (5:2)

Branky: Pernica Lukáš, Gross Miroslav, Pernica Lukáš, Gross Miroslav, Gross Miroslav

Kotvrdovice - Knínice | 6:1 (3:1)

24. kolo | Ostrov - Drnovice | 4:3 (0:1)

23. kolo | Lažánky - Ostrov | 1:3 (1:3)

Branky: Pernica Lukáš (pen.), Gross Miroslav, Pernica Lukáš (pen.)

Lomnice - Kotvrdovice | 1:2 (0:0)
Boskovice B - Velké Opatovice | 6:0 (4:0)

Tabulka po 20. kole:

19. kolo | Kotvrdovice - Ostrov | 4:3 (4:3)

Branky: Gross Miroslav, Piták Roman, Pernica Lukáš (pen.)

ŽK: Flek Pavel

Sestava: Konečný David – Hudec Ondřej – Novotný Ondřej, Horský Michal, Skoták Roman – Ševčík Miloš, Pernica Lukáš, Flek Pavel (68. Nezval Michal), Krbeček Jan – Gross Miroslav, Piták Roman

Zpráva z utkání

V první jarním utkání se na našem hřišti představilo silné družstvo ze Kořence. S tímto soupeřem jsme se utkali již v zimní přípravě, na umělé trávě v Boskovicích a tak jsme věděli o velmi šikovných hráčích v záloze i útoku a silných standardních situacích.

Zimní přestávka přinesla několik změn v kádru. Co se posílení týká, tak přišli dva ofenzivní hráči – Mirek Gross a Kuba Kostka, oběma skončilo podzimní hostování. Na trenérském postu nás posílil Honza Konečný, který ve své pozici vystřídal Michala Nezvala.

První poločas byl herně relativně vyrovnaný. Hosté byli velmi pohybliví zejména záložní řada nám dělala problémy. Přesto, nebo možná právě proto naši hráči krokem nešetřili a snažili jsme se pohybově šikovným hráčům hostí vyrovnat. Rychle jsme však zjistili, že kombinačně se budeme prosazovat velmi těžko a tak jsme se snažili hru roztáhnout a využít volných prostor a náběhů za obranu. Dlouhé míče dělali hostující obraně problémy, protože oba naši útočníci jsou rychlostně velmi dobře vybaveni. Ihned jsme se tak dostávali do jasných příležitostí, které jsme ovšem stejně lehce zahazovali. V průběhu prvé půle tak shodně dvakrát ztroskotali tváří v tvář hostujícímu gólmanovi oba naši útočníci – Mirek Gross i Roman Piták. Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu, postavil se k rohovému kopu Mirek Gross, nacentroval na zadní tyč, kde nekompromisně zavěsil Roman Piták – 1:0. A nebylo to vše, hned vzápětí poslal míč za obranu Roman Skoták na nabíhajícího Mirka Grosse, který nám navýšil poločasové vedení – 2:0.

Při odchodu do kabin nejednomu z nás hlavou bleskla myšlenka na loňský duel v Kořenci, kde jsme vedli dokonce o tři branky, přesto jsme nakonec odjeli jen s bodem. Chtěli jsme proto ve druhé půli hrát co nejaktivněji a navýšit vedení. Toto se nám ale moc nedařilo. Přestože jsme z počátku druhé půle byli Kořenci vyrovnaným soupeřem, postupně nás hosté začali přehrávat. Přesto defenzíva pracovala dobře a soupeř se do šancí nedostával. Naopak to bylo opět naše mužstvo, které mohlo a mělo navýšit skóre. Ale opět své příležitosti neproměnili oba útočníci, nejprve Roman Piták a posléze i Mirek Gross. A tak udeřilo na druhé straně. Po ztrátě míče ve středu pole následovala přihrávka do ulice, kterou podcenil Ondra Hudec a pustil ji za sebe a hosté v dobrém náběhu dokázali překonat vyběhnutého gólmana Konečného – 2:1. Soupeř rázem ucítil šanci a až do konce utkání nás sevřel na vlastní polovině. Vypracoval si několik standardních situací, ze kterých branku ohrozil, ale neskóroval. Na druhé straně mohl rozhodnout střídající Michal Nezval, který rovněž v úniku na branku trefil jen tyč hostujícího brankáře. A protože ani hosté nedokázali překonat Davida Konečného, byli jsme po závěrečném hvizdu velice rádi za těsné, ale důležité vítězství.

V následujících kolech nás ale čekají velice těžká utkání. Hned třikrát hrajeme na hřištích soupeřů, nejprve jedem do Vísek, poté do Knínic a nakonec do Kotvrdovic. Vzhledem k postavení v tabulce, ale potřebujeme nutně bodovat.

Boskovice B - Knínice | 4:1 (1:1)
Benešov - Vranová | 4:1 (0:0)
Lažánky - Skalice | 2:4 (1:1)
Lomnice - Drnovice | 1:3 (0:1)
Kotvrdovice - Velké Opatovice | 0:2 (0:2)
Vísky - Svitávka | 4:0 (0:0)