pátek 22 říj 2021
Vytisknout

Události z SDH v roce 2014

Výroční valná hromada v Ostrožské Nové Vsi

V sobotu 27.12.2014 odjeli 4 zástupci SDH Ostrov u Macochy (Jarmila Krbečková, Jaromír Krbeček, Miroslav Peřina, Pavel Kuchař) na výroční valnou hromadu našeho družebního sboru do Ostrožské Nové Vsi.

FOTOGALERIE


XVI. ročník zimní soutěže v Bořitově

Na druhý svátek vánoční (26.12.2014) odjela družstva mužů a žen na tradiční zimní soutěž v požárním útoku do Bořitova. Závodní trať přijelo zdolávat 23 družstev mužů a 10 družstev žen. Kluci z Ostrova obsadili 11. místo s časem 28,78s a děvčata vybojovala nádherné 2. místo s časem 20,99s. Nyní na soutěžní družstva čeká zimní příprava na další závodní sezónu.

FOTOGALERIE


O vánočního kapra SDH Kuřim

Ani v zimním období sportovní družstva nelení a proto tým mužů SDH Ostrov u Macochy odjel v sobotu 13.12.2014 na tradiční vánoční soutěž v požárním útoku do Kuřimi - O vánočního kapra SDH Kuřim. Závodní trať přijelo zdolával 24 družstev mužů, 5 družstev žen a 3 družstva veteránů (muži nad 35 let). Kluci z Ostrova nakonec obsadili 12. místo s výsledným časem 21,58s.

FOTOGALERIE


Rozsvěcování vánočního stromku

První adventní neděli (30.11.2014) byl v naší obci slavnostně rozsvícen vánoční stromek. Během čtyřicetiminutového programu, v jehož závěru se rozsvítil svátečně ozdobený smrk, vystoupili žáci ZUŠ Jedovnice a místní MŠ.

Na této akci se několik členů našeho sboru postaralo o občerstvení. Občané mohli ochutnat svařák, grog, čaj nebo také grilovanou klobásu.

FOTOGALERIE


Slavnostní vyhlášení Okresní ligy mládeže 2014

Po ukončení "OSTROVSKÉHO UZLOVÁNÍ" (29.11.2014) následovalo Slavnostní vyhlášení Okresní ligy mládeže za rok 2014.Pro nejlepší závodníky byly připraveny video-prezentace. Svůj klip shlédli i členové Okresní odborné rady mládeže.

Mladší žáci: během roku soutěžilo 44 družstev
1. místo Šošůvka A | 195 bodů
2. místo Sychotín A | 193 bodů
3. místo Senetářov A | 193 bodů
...
10. místo Ostrov u Macochy | 137 bodů

Starší žáci: během roku soutěžilo 37 družstev
1. místo Senetářov A | 198 bodů
2. místo Bořitov | 190 bodů
3. místo Senetářov B | 187 bodů
...
9. místo Ostrov u Macochy | 154 bodů

Mladší dorostenky: během roku soutěžilo 10 závodníků:
1. místo Aneta Tichá - SDH Petrovice | 100 bodů
2. místo Monika Ševčíková - SDH Senetářov | 95 bodů
3. místo Petra Vargová - SDH Senetářov | 86 bodů
4. místo Michaela Černochová - SDH Senetářov | 85 bodů

Střední dorostenky: během roku soutěžilo 11 závodníků
1. místo Tereza Štaffová - SDH Ostrov u Macochy | 98 bodů
2. místo Adriana Dvořáková - SDH Petrovice | 97 bodů
3. místo Andrea Vymazalová - SDH Ostrov u Macochy | 85 bodů
4. místo Sára Neubauerová - SDH Borotín | 71 bodů

Starší dorostenky: během roku soutěžilo 12 závodníků
1. místo Karolína Dostálová - SDH Březina | 56 bodů
2. místo Zuzana Formánková - SDH Žernovník | 40 bodů
3. místo Jana Širůčková - SDH Borotín | 38 bodů
4. místo Klára Formánková - SDH Žernovník | 37 bodů

Mladší dorostenci: během roku soutěžilo 13 závodníků
1. místo Jan Fojt - SDH Bořitov | 100 bodů
2. místo David Pospíšil - SDH Bořitov | 91 bodů
3. místo Martin Kučera - SDH Bořitov | 78 bodů
4. místo Vít Kolmačka - SDH Senetářov | 74 bodů

Střední dorostenci: během roku soutěžilo 22 závodníků
1. místo Tomáš Šebela - SDH Senetářov | 96 bodů
2. místo Josef Šenk - SDH Senetářov | 94 bodů
3. místo Michal Varga - SDH Senetářov | 89 bodů
4. místo Marek Vintr - SDH Senetářov | 78 bodů

Starší dorostenci: během roku soutěžilo 16 závodníků 
1. místo Filip Páral - SDH Bořitov | 95 bodů
2. místo Jiří Vymazal - SDH Ostrov u Macochy | 92 bodů
3. místo Ladislav Kolář - SDH Bořitov | 89 bodů
4. místo David Kučera - SDH Bořitov | 84 bodů

FOTOGALERIE

Videoklipy závodníků

Klip Okresní odborné rady mládeže

Kompletní výsledky ze závodů


Ostrovské uzlování

Sál kulturního domu v Ostrově u Macochy se stal dějištěm konání posledního kola Okresní ligy mládeže v roce 2014. "OSTROVSKÉ UZLOVÁNÍ" se uskutečnilo 29.11.2014. Na soutěž přijelo celkem 41 družstev (21 družstev mladších žáků a 20 družstev starších žáků). Pětičlenné hlídky soutěžily ve 3 disciplínách: uzlování, požární ochrana a topografie. Po ukončení závodů bylo pro všechny připraveno překvapení - vystoupení kouzelníka Magic-R z Blanska.

Mladší žáci:
1. místo Bořitov A
2. místo Ostrov u Macochy B
3. místo Šošůvka C
...
16. místo Ostrov u Macochy A

Starší žáci:
1. místo Březina
2. místo Jabloňany A
3. místo Ostrov u Macochy

FOTOGALERIE


Cvičení JSDH

V sobotu 22.11.2014 se krátce po půl třetí odpoledne rozezněla naší obcí siréna ohlašující poplach. Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) byla vyslána k požáru odpadkového koše (kontejneru) do dolní částí obce k fotbalovému hřišti. Po uhašení ohně se jednotka vrátila zpět do hasičské zbrojnice. Naštěstí se však jednalo pouze o námětové cvičení, ve kterém si hasiči vyzkoušeli danou situaci.

FOTOGALERIE


Sběr papíru

V sobotu 22.11.2014 uspořádali mladí hasiči v naší obci sběr starého papíru. Všem občanům, kteří přispěli - děkujeme.

FOTOGALERIE


Slavnostní vyhlášení Okrskové ligy mládeže

V sobotu 15.11.2014 proběhlo v sále kulturního domu v Ostrově u Macochy slavnostní vyhlášení Okrskové ligy mládeže. Pro mladé hasiče a jejich vedoucí bylo připraveno bohaté občerstvení a také doprovodný kulturní program.

Starší žáci:
1. místo - Senetářov A
2. místo - Ostrov u Macochy
3. místo - Senetářov B
4. místo - Lipovec A
5. místo - Lipovec B
6. místo - Kotvrdovice

Mladší žáci:
1. místo - Senetářov A
2. místo - Ostrov u Macochy
3. místo - Holštejn
4. místo - Jedovnice A
5. místo - Lipovec A
6. místo - Senetářov B
7. místo - Jedovnice B
8. místo - Kotvrdovice
9. místo - Lipovec B

FOTOGALERIE


23. kolo OLM v Drnovicích

V sobotu 15.11.2014 odjela družstva mladých hasičů na předposlední kolo Okresní ligy mládeže v letošním roce. Pořadatelství závodů se ujali hasiči z Drnovic u Lysic. Do kulturního domu v Drnovicích se sjelo celkem 51 pětičlenných hlídek (25 družstev starších žáků a 26 družstev mladších žáků). Soutěžilo se ve vázání uzlů a určování technických prostředků. Mladší žáci obsadili 14. a 20. místo. Starší žáci vybojovali místo 9.

Poslední kolo Okresní ligy mládeže se uskuteční 29. listopadu na domácí půdě v sále kulturního domu v Ostrově. Ihned po ukončení závodů proběhne také slavnostní vyhlášení letošní Okresní ligy mládeže.

FOTOGALERIE


Setkání hasičských seniorů okrsku Jedovnice

V sobotu 8.11.2014 odjelo 7 členů našeho sboru (Jaroslava Nejezchlebová, František Nejezchleb, Martin Nejezchleb, František Jelínek, František Mikulášek, Miroslav Peřina, František Vládek) a zástupce městyse Ostrov u Macochy (ing. Květoslav Pekárek) do Senetářova na setkání hasičských seniorů okrsku Jedovnice. Během večera přítomní zhodnotili uplynulé období. Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení a také doprovodný kulturní program: stepařky z Lipovce, Bivojanka z Jedovnic a harmonikáři z Petrovic.

FOTOGALERIE


22. kolo OLM v Březině

V sobotu 8.11.2014 se v Březině uskutečnilo 22. kolo Okresní ligy mládeže. Porovnat si své dovednosti přijelo celkem 36 pětičlenných hlídek (19 družstev mladších a 17 družstev starších žáků). Soutěžní hlídky soupeřily se 4 disciplínách: uzlová štafeta, topografické značky, požární ochrana a motání hadice C. Mladší žáci z Ostrova obsadili 18. místo a starší žáci vybojovali místo 16.

FOTOGALERIE


Ukončení závodní sezóny 2014

I přesto, že mladé hasiče čeká do konce roku 2014 ještě několik závodů symbolicky ukončili v sobotu 18.10.2014 letošní závodní sezónu. Jako každý rok byl pro děti připraven výlet do okolí Ostrova plný her a dobrodružství. Krátce před desátou hodinou dopolední se 12 mladých hasičů a 5 vedoucích vydalo od hasičské zbrojnice na cestu. Děti byly rozděleny do dvou skupin a během cesty plnily úkoly, díky kterým získávaly indicie. Pomocí těchto indicií se postupně dozvěděly, kam letošní výlet vede. Krátce před dvanáctou hodinou jsme všichni dorazili do obce Suchdol, kde jsme se setkali s panem Jindřichem Dvořáčkem, speleologem, ale také rozhodčím na závodech mladých hasičů. Pan Dvořáček nás krátce seznámil s jeskyněmi v Suchdole a okolí a také dětem sdělil překvapení, které na ně čeká - prohlídka nepřístupné jeskyně, která se nachází kousek od Suchdolu. Vyrazili jsme tady na cestu k jeskyni. Před vstupem do jeskyně nám byl podán krátký výklad u objevu této lokality a také instrukce, jak se v jeskyni chovat. Děti nasadily povinné helmy na hlavy a šlo se do podzemí, ve kterém si to náramně užily. Jeskyně se jmenovala Němcova II. Protože se dětem v podzemí líbilo byl nám umožněn vstup ještě do jedné jeskyně - Němcova I. Po prohlídce jsme se odebrali do nedalekého závrtu U hrušky, ve kterém speleologové prováděli výzkum nové jeskyně. Zde si mladí hasiči a vedoucí opekli na ohni špekáčky, nabrali trochu sil a pomalu se vydali na zpáteční cestu do Ostrova. Celý výlet se vydařil i díky krásnému počasí a děti se domů vraceli plní krásných dojmů a vzpomínek.

FOTOGALERIE


Podzimní kolo hry PLAMEN v Lysicích

V sobotu 11.10.2014 se v Lysicích uskutečnilo podzimní kolo hry Plamen. Zasoutěžit si přijelo více jak 80 pětičlenných hlídek mladých hasičů (43 družstev mladších žáků, 40 družstev starších žáků). Na všechny soutěžící čekala štafeta požárních dvojic a závody požární všestrannosti. Družstvo mladších žáků obsadilo krásné 10. místo a starší žáci vybojovali místo 18.

Odpoledne soutěž pokračovala závody dorostu. Tratě dlouhé 4km a 5km přijelo do Lysic zdolávat 5 družstev a více jak 60 jednotlivců dorostenek a dorostenců. V kategorii starších dorostenek na trať vyběhla i dvě děvčata z našeho sboru. Tereza Štaffová obsadila krásné 2. místo, které vítězství uniklo o pouhých 6 sekund a Andrea Vymazalová vybojovala místo 3. V kategorii středních dorostenců obsadil Hynek Tejkal 16. místo.

FOTOGALERIE


21. kolo OLM v Jabloňanech

V neděli 28.9.2014 odjeli mladí hasiči na další kolo Okresní ligy mládeže. Soutěž se konala v Jabloňanech a jednalo se o další závody požární všestrannosti. Nejprve na trať vyběhla družstva starších žáků (délka trati 3km) a poté družstva mladších žáků (délka trati 2km). Všechna soutěžní družstva na dané trati postupně zdolávala 5 stanovišť, na kterých plnily stanovené úkoly (střelba ze vzduchovky, uzlování, topografie, požární ochrana, zdravověda). Mladší žáci z Ostrova obsadili 7. místo a tým starších žáků místo 8.

V odpoledních hodinách se na trať vydali jednotlivci dorostenci (délka trati 5km) a dorostenky (délka trati 4km). I oni se musili popasovat s několika úkoly (střelba ze vzduchovky, určovaní PHP a věcných prostředků PO, optická signalizace, základy první pomoci, přeskok přes vodní přikop). Na závodní dráhu se také vydaly 2 dorostenky a 2 dorostenci z Ostrova u Macochy - Andrea Vymazalová vybojovala 5. místo, Tereza Štaffová 4. místo, Jiří Vymazal 5. místo a Hynek Tejkal 16. místo. Bohužel, stejně jako v Sebranicích, nebyly kategorie dorostu hodnoceny do OLM 2014.

FOTOGALERIE


20. kolo OLM v Sebranicích

V neděli 21.9.2014 odjeli mladí hasiči na další kolo Okresní ligy mládeže. Soutěž se konala v Sebranicích a jednalo se o závody požární všestrannosti. Nejprve na trať vyběhla družstva starších žáků (délka trati 3km) a poté družstva mladších žáků (délka trati 2km). Všechna soutěžní družstva na dané trati postupně zdolávala 5 stanovišť, na kterých plnily stanovené úkoly (střelba ze vzduchovky, uzlování, topografie, požární ochrana, zdravověda). Do Sebranic se sjelo více jak 40 petičlenných hlídek. Mladší žáci z Ostrova obsadili 11. místo a tým starších žáků místo 14.

V odpoledních hodinách se na trať vydali jednotlivci dorostenci (délka trati 5km) a dorostenky (délka trati 4km). I oni se musili popasovat s několika úkoly (střelba ze vzduchovky, určovaní PHP a věcných prostředků PO, optická signalizace, základy první pomoci, přeskok přes vodní přikop). Na závodní dráhu se také vydaly 2 dorostenky a 1 dorostenec z Ostrova u Macochy - Andrea Vymazalová vybojovala 1. místo, Tereza Štaffová 3. místo a Jiří Vymazal místo 4.

FOTOGALERIE


12. kolo Velké ceny Blanenska v Sudicích

V sobotu 20.9.2014 proběhlo v Sudicích dvanácté, tedy poslední kolo letošního ročníku Velké ceny Blanenska v požárním útoku. Ke startu se na soutěži přihlásilo celkem 33 mužských a 17 ženských družstev, jako první na travnatou trať do kopce nastoupili muži. Kluci z Ostrova šli o cenné body bojovat v pořadí jako 3 a výsledný čas 18,88s na levém terči jim zajistil krásné 9. místo. Družstvo našich mužů v letošním ročníku Velké ceny Blanenska získalo 103 bodů a celkově obsadili 11. místo.

V kategorii žen šly holky z Ostrova na start jako 3. Čas na levém terči 19,46s děvčata katapultoval na 1. místo, ale starovní listina měla před sebou ještě mnoho kvalitních týmů. Po odběhnutí všech družstev se tým žen z Ostrova umístil na krásném 4. místě. Holky v letošním ročníku Velké ceny Blanenska získaly 33 bodů a celkově obsadili 10. místo.

Slavnostní vyhlášení celkových výsledků KVASAR cupu Velké ceny Blanenska v požárním útoku 2014 proběhne v sobotu 8. listopadu od 18 hodin v kulturním domě v Černovicích.

FOTOGALERIE


11. kolo Velké ceny Blanenska v Ostrově

Na nové hasičské trati se v sobotu 13.9.2014 uskutečnilo 11. kolo Kvasar Cup Velké ceny Blanenska. Ještě v pátek nebylo vůbec jisté, zda-li se závody uskuteční. Krátce před polednem se vylila voda z přilehlého potoka a přívalová vlna zaplavila část sportovního areálu. Místy na dráze stálo až 20 cm vody. Pořadatelům se však podařilo vodu svést mimo závodní trať a rada Velké ceny Blanenska rozhodla, že závody se můžou uskutečnit. Do Ostrova si tedy v sobotu přijelo zasoutěžit 33 družstev mužů a 15 družstev žen.

Po slavnostním nástupu odstartovala soutěž kategorií mužů. Jako první se na start postavili domácí borci. Podmáčený terén se však ihned ohlásit. Podklouznutí proudaře a prostřik na levém terči zastavil čas na 26,69s, což stačilo až na 28. místo.

Po svižně odběhnuté mužské kategorii, a po zkrácení délky tratě o 20 m, patřila ostrovská hasičská dráha ženám. Děvčata z Ostrova šly na start jako druhé. Výsledný čas 20,66s stačil holkám na 7. místo.

FOTOGALERIE


18. kolo OLM v Borotíně

V sobotu 6.9.2014 odjelo družstvo mladších žáků na 18. kolo Okresní ligy mládeže (OLM), které se uskutečnilo v Borotíně. Soutěžilo se v požárním útoku a doplňkové zábavné disciplíně Kýbl Cup. Mladí hasiči z Ostrova nakonec vybojovali krásné 7. místo.

FOTOGALERIE


Výlet do Lednicko-valtického areálu

V sobotu 6.9.2014 jsme společně s našim družebním sborem z Ostrožské Nové Vsi uspořádali výlet do Lednicko-valtického areálu. První zastávkou byla prohlídka zámku ve Valticích. Zámek Valtice byl původně gotický hrad, založený zřejmě již ve 12. století pasovskými biskupy nebo rakouským rodem Seefeldů. V letech 1530-1945 byl hlavním sídlem knížat z Liechtensteinu. Přestavěn nejprve v renesančním, později v barokním stylu. Na přestavbě se podíleli architekti G. G. Tencalla, D. Martinelli, A. Beduzzi a A. Ospel. V 1. polovině 19. století byla v okolí zámku provedena rozsáhlá krajinářská úprava. Zámek se v roce 1945 stal majetkem státu. V roce 1996 byl zapsán na seznam památek UNESCO.

Po prohlídce jsme se autobusem přesunuli do Lednice. Zde se však návštěva zámku bohužel nekonala, protože zámek byl pro veřejnost uzavřen. Během celého dne se tu totiž konaly svatební obřady. Někteří z nás si prošli krásnou zámeckou zahradu se skleníkem, jiní se vydali pěšky nebo lodičkou k minaretu. Pravděpodobně již v roce 1222 stála na místě dnešního zámku gotická tvrz. Koncem 13. století se majiteli panství stali Lichtenštejnové. Tento rod se postupně stal díky úspěšným ekonomickým aktivitám, výhodným sňatkům a zejména díky skoupení mnoha pobělohorských konfiskátů nejbohatším na Moravě. V 16. století postavili Lichtenštejnové na místě středověké tvrze renesanční zámek, který byl koncem 17. století nahrazen zámkem barokním. Poslední přestavbu v duchu anglické gotiky provedl v letech 1846-1858 Alois II. z Lichtenštejna.

Poslední naší zastávkou v této překrásné lokalitě se stal Janův hrad. Janův hrad byl postaven a používán jako lovecký zámeček ze začátku 19. století – z období romantismu. A protože to bylo velice módní, tak byl postaven jako zřícenina, napodobenina starého, rozpadajícího se hradu. Stalo se tak v letech 1801 až 1808, Aloisem Josefem I., knížetem z Lichtenštejna. Plány vyhotovil architekt Josef Hartmuth. Janův hrad je tvořen čtyřmi nárožními věžemi, jež jsou ze tří stran spojeny pouze obvodovými zdmi. Na jejich zevní straně pak arkády nesou ochozy, což jsou dlouhé spojovací balkony mezi jednotlivými věžemi. Čtvrtou stranu nádvoří uzavírá vlastní budova zámečku. Ten sloužil jako lovecký, to znamená jako shromaždiště panstva před honem, po honech následovaly bohaté hostiny, na nichž se vyhlašoval Král honu, pořádaly se poslední leče a podobně.

Celý den jsme zakončili společným posezením v Ostrožské Nové Vsi, kde na nás čekalo jako vždy bohaté občerstvení.

FOTOGALERIE


11. kolo Velké ceny Prostějovska v Bukové

V sobotu 30.8.2014 odjelo družstvo žen na 11. kolo Velké ceny Prostějovska do Bukové. Holky nakonec s výsledným časem 21,86s obsadily 6. místo z 8 přihlášených družstev.

FOTOGALERIE


O pohár SDH Velké Opatovice

V neděli 24.8.2014 se ve Velkých Opatovicích uskutečnila soutěž v požárním útoku O pohár SDH Velké Opatovice. Z Ostrova na tuto soutěž odjela družstva mužů a žen.

Výsledky:
- muži 4. místo
- ženy 6. místo

FOTOGALERIE


O pohár starosty obce Čebín (noční)

V sobotu 23.8.2014 odjela v podvečerních hodinách družstva mužů a žen na noční závody v požárním útoku do obce Čebín. Krátce před devátou hodinou večerní byl proveden nástup všech družstev. Jako první se na start postavili veteráni, poté družstva žen a nakonec muži. Na těchto závodech se však týmům z Ostrova vůbec nedařilo. Holky měli krásně rozběhnutý požární útok, avšak smyčka na hadici levého proudu zapříčinila stočení a také zranění proudařky. Ani klukům se smůla nevyhnula. Jeden terč byl sestřelen, ale druhý už se sestříknout nepodařilo protože praskla hadice "C" nedaleko rozdělovače. Obě družstva tedy odjížděla domů z těchto závodů s neplatným pokusem (NP).

FOTOGALERIE


O pohár starosty obce Rudice

V sobotu 16.8.2014 odjela družstva mužů a žen z Ostrova do nedaleké Rudice, kde se na nové sportovní trati uskutečnila hasičská soutěž "O pohár starosty obce Rudice". Na tyto závody přijelo celkem 13 družstev mužů a 9 družstev žen. Po nástupu všech týmů a poradě velitelů začala soutěž kategorií mužů. Kluci z Ostrova šli na start jako 5. a s výsledným časem 18,37 s se dostali do čela soutěže. Tohle umístění však klukům bohužel nevydrželo protože při posledním útoku v mužské kategorii je s časem 17,56 s předběhlo družstvo mužů z Obory a kluky z Ostrova odsunuly na konečné 2. místo.

Po kategorii mužů následovala kategorie žen. Holky z Ostrova běžely jako 1., ale štěstí jim ani trochu nepřálo. Nejprve se projevila drobná chybka na koši, poté se rozdělovačce odpojila jedna hadice a aby té smůly nebylo málo praskla hadice "C" na pravém proudu. Holky tak odjížděly z Rudice domů s neplatným pokusem.

FOTOGALERIE


10. kolo Velké ceny Blanenska v Němčicích

Areál němčických dobrovolných hasičů hostil v neděli 10.8.2014 již desáté kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku. Počtem účastníků se tato soutěž v letošním roce řadila k nejlepším, protože startovní pole čítalo 35 mužských a 15 ženských družstev. Na travnaté, rovinaté a dostatečně široké trati u rybníka jako první startovali muži. Kluci z Ostrova u Macochy šli na start jako 3. a s výsledným časem 18,65s obsadili 11. místo. Holky z Ostrova obsadily místo 13. s výsledným časem 29,21s.

Velká cena má nyní naplánovánu delší přestávku. Předposlední, tedy 11. kolo proběhne až 13. září na nové hasičské dráze v Ostrově u Macochy.

FOTOGALERIE


8. kolo Velké ceny Prostějovska v Nivě

V sobotu 9.8.2014 se v nedaleké Nivě uskutečnilo další kolo Velké ceny Prostějovska. Soutěž začínala ve 21:30 a jednalo se o noční závody v požárním útoku. Do Nivy se sjelo celkem 37 družstev (26 mužských a 11 ženských).Obě kategorie jak u mužů, tak u žen se běhaly na stejnou délku trati (2B). Během večera se tedy průběžně střídaly týmy mužů a žen. Z Ostrova na noční soutěž do Nivy odjelo družstvo žen a zavítat na tyto závody se opravdu vyplatilo. Holky dosáhly výsledného času 19,25s a žádnému jinému družstvu v kategorii žen se tento čas nepodařil překonat. Proto si při vyhlášení výsledků převzaly ceny za 1. místo a patří jim velká gratulace.

FOTOGALERIE


8. kolo Žďárské hasičské ligy v Herolticích

V sobotu 9.8.2014 odjelo družstvo mužů na 8. kolo Žďárské hasičské ligy do Heroltic. Této soutěže se zúčastnilo celkem 23 mužských týmů a kluci z Ostrova obsadili 17. místo s výsledným časem 19,34s.


7. kolo Velké ceny Prostějovska v Brodku u Konice

V sobotu 2.8.2014 odjela družstva žen a mužů na další kolo Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Soutěž se uskutečnila v Brodku u Konice a tentokráte se jednalo o noční závody. Holky běhaly ještě za světla. Na soutěž si přijelo zazávodil celkem 8 družstev. Děvčata z Ostrova u Macochy šly na start jako 7. a s výsledným časem 20,98s se umístily na 4. místě.

Krátce po 22. hodině začala kategorie mužů. Do Brodku se sjelo celkem 22 družstev. Kluci z Ostrova měli startovní číslo 13 a zřejmě osudová 13-ka se také podepsala na konečném výsledku. Nenašroubovaný sací koš znamenal neplatný pokus.

FOTOGALERIE


9. kolo Velké ceny Blanenska v Černovicích

Další kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku proběhlo v neděli 27.7.2014 v Černovicích. Na soutěži se dost chybovalo a mnozí favorité skončili hluboce v poli poražených. Do konce seriálu zbývají již jen tři kola. Zasoutěžit si na rovnou travnatou a širokou dráhu do Černovic si přijelo celkově 44 družstev, 29 mužských a 15 ženských. Celé hasičské odpoledne otevírali muži, kteří na dráhu vyběhli pár minut po dvanácté hodině. Kluci z Ostrova u Macochy šli na start jako 3. avšak několik drobných chyb ihned na základně po odstartování znamenalo neplatný pokus.

Po svižně odběhnuté mužské kategorii, a po zkrácení délky tratě o 20 m, patřila černovická hasičská dráha ženám. Holky z Ostrova obsadily krásné 5. místo s výsledným časem 19,03s.

FOTOGALERIE


5. a 6. kolo Velké ceny Prostějovska v Plumlově a Lipové

Ve dnech 19.7. a 20.7.2014 objelo družstvo mužů na další 2 kola Velké ceny Prostějovska, která byla zároveň zařazena také do seriálu Extraligy České republiky v požárním útoku. V sobotu 19.7. se závody uskutečnily v Plumlově. Zde klukům štěstí nepřálo a domů odjížděli s neplatným pokusem. O den později se závodní klání přesunulo do nedaleké Lipové. Zde kluci s výsledným časem 18,91s obsadili 12. místo.


Drátenické hody

Ve dnech 18.7. - 20.7.2014 se v naší obci uskutečnily tradiční Drátenické hody. I v letošním roce místní sbor dobrovolných hasičů otevřel v hasičské zbrojnici na návsi městyse občerstvení. Pro všechny byly připraveny pochutiny z udírny a také velký výběr pití. Program hodů byl v neděli od 15 hodin doplněn vystoupením hudebního souboru Šošůvská schola. Toto vystoupení se uskutečnilo před hasičskou zbrojnicí.

FOTOGALERIE


8. kolo Velké ceny Blanenska ve Žďáře

Centrem požárního sportu na Blanensku a Boskovicku se v neděli 13.7.2014 stal Žďár nedaleko Blanska. Do kopce na asfaltové trati u hasičské zbrojnice se běhalo již 8. kolo seriálu soutěží KVASAR Cup Velké ceny Blanenska v požárním útoku. Zazávodit si do Žďáru přijela opět jak ženská, tak mužská družstva a celou soutěž otevíraly – jak je ve Žďáře obvyklé – právě ženy.

Do kategorie žen bylo přihlášeno 13 družstev. Holkám z Ostrova štěstí moc nepřálo. Nezapojení hadice C u rozdělovače znamenalo zdržení a výsledný čas 36,62s stačil až na 11. místo.

Do kategorie mužů bylo přihlášeno 30 družstev. Na velmi náročné trati se klukům z Ostrova zadařilo. Téměř po celou dobu závodu se drželi na pomyslné bedně. Výsledným časem z požárního útoku 19,16s si kluci nakonec zajistili krásné 4. místo.

FOTOGALERIE


4. kolo Velké ceny Prostějovska v Bílovicích

Poté, co kluci odběhli svůj požární útok v Haňovicích přejeli na 4. kolo Velké ceny Prostějovska do Bílovic. Na tuto soutěž zavítalo celkem 20 týmů mužů. Kluci s výsledným časem 19,09 s nakonec obsadili 10. místo.


8. kolo Hanácké extraligy v Haňovicích

V sobotu 12.7.2014 odjelo družstvo mužů na 8. kolo Hanácké extraligy, které se uskutečnilo v Haňovicích. Soutěžilo se v požárním útoku na 2B. Kluci nakonec obsadili 8. místo s časy - levý proud 15,94 s, pravý proud 15,63 s. Závodů se zúčastnilo celkem 16 družstev mužů.


Zvaní na Drátenické hody

V sobotu 12.7.2014 prošel naší vesnicí krojovaný průvod a pozval všechny občany na tradiční Drátenické hody. Pořádání této akce se ujal místní sbor dobrovolných hasičů.

FOTOGALERIE


6. a 7. kolo Velké ceny Blanenska

O svátečním víkendu proběhla na Velké ceně Blanenska v požárním útoku hned dvě kola – v sobotu 5. července svoji soutěž uspořádali hasiči a hasičky z Horního Poříčí, v neděli se centrum hasičského sportu na Blanensku přesunulo do Šošůvky.

Sobotní soutěže, která se konala na travnaté rovné a široké dráze, se zúčastnilo 27 mužských a 13 ženských družstev. Jako první na ni vyběhli muži. Kluci z Ostrova obsadili 7. místo s výsledným časem 18,54 s. Holkám se moc nezadařilo. Rozpojená proudnice na pravém proudu znamenalo několika vteřinové zdržení a výsledný čas 25,09 s stačil až na 13. místo.

Následující den, v neděli 6. července, se soutěž o nejrychlejší požární útok konala v Šošůvce. V seriálu Velké ceny Blanenska to bylo již sedmé kolo. Běhalo se na asfaltovo-prosívkové trati před kulturním domem a soutěž opět zahajovali muži, kterých se do Šošůvky sjelo 29. Družstvo kluků z Ostrova vybojovalo 7. místo s výsledným časem 18,19 s.

Ženským družstev si do Šošůvky přijelo zasoutěžit 12. Holky z Ostrova obsadily krásné 4. místo s časem 19,30 s.

FOTOGALERIE | Horní Poříčí

FOTOGALERIE | Šošůvka


5. kolo Velké ceny Blanenska v Sychotíně

Velká cena Blanenska v požárním útoku pokračovala v neděli 29.6.2014 pátým kolem. Tentokrát v Sychotíně v areálu pod kunštátským zámkem. Počasí závodníkům ani pořadatelům příliš nepřálo. I přesto se závodu zúčastnil rekordní počet družstev. V mužské kategorii měla startovní listina 38 položek, v ženské 18. Ještě za sucha vyrazili na trať muži a padal jeden rychlý útok za druhým. Konec mužské kategorie již doprovázel déšť, který na začátek ženské části klání ustal, netrvalo to ale dlouho a zhruba v polovině žen vypukl liják znovu. Kluci z Ostrova vybojovali místo 17. s výsledným časem 18,28 s. Holkám se na závodech zadařilo. V kategorii žen šly na start jako 1. S časem 18,87 s se dlouho držely na stupních vítězů, ale až poslední soutěžní družstva děvčat zatočila výsledným pořadím. Děvčata nakonec vybojovala krásné 4. místo.

FOTOGALERIE


14. kolo OLM - noční závody v Senetářově

A v sobotu 28.6.2014 nás čekaly ještě jedny závody. Jednalo se o atraktivní soutěž a to noční v nedalekém Senetářově. Soutěž v požárním útoku začala krátce po 18. hodině za denního světla. Na dráhu postupně vyběhlo 18 družstev mladších žáků. Naši mladší hasiči šli na start jako 8. a s výsledným časem 23,18 s si i 8. místo udrželi. Kategorie starších žáků začínala ve 22 hodin, když už byla téměř tma. Této části závodu se zúčastnilo 22 týmů starších žáků. Tým z Ostrova šel na start jako druhý a s výsledným časem 19,46 s nakonec obsadili 5. místo. Přestávka mezi kategoriemi mladších a starších žáků byla vyplněna kulturním programem - tanec se psem, bubenická a ohňová show.

FOTOGALERIE


13. kolo OLM v Březině

V sobotu 28.6.2014 se v Březině konalo 13. kolo Okresní ligy mládeže. V dopoledních hodinách soutěžili mladí hasiči. Této části závodů jsme se nezúčastnili. Do Březiny jsme přijeli až krátce před polednem, kdy byl plánovaný začátek závodu kategorie dorostenců. Soutěžilo se ve dvojboji jednotlivců a běhu na 100m s překážkami. Tereza Štaffová obsadila 1., Andrea Vymazalová 4. místo a Jiří Vymazal místo 5.

FOTOGALERIE


Okrsková liga mládeže

V sobotu 28.6.2014 se v Jedovnicích uskutečnilo další kolo Okrskové ligy mládeže. Této soutěže se zúčastnilo 8 družstev mladších žáků a 6 družstva starších žáků. Závodilo se v požárním útoku.

Výsledky - mladší žáci:
1. místo | Senetářov - výsledný čas 18,83 s
2. místo | Jedovnice B - výsledný čas 20,86 s
3. místo | Lipovec - výsledný čas 21,40 s
4. místo | Ostrov u Macochy - výsledný čas 22,52 s
5. místo | Holštejn - výsledný čas 23,98 s
6. místo | Jedovnice A - výsledný čas 24,52 s
7. místo | Kotvrdovice - výsledný čas 28,99 s
8. místo | Doubravice nad Svitavou - výsledný čas 32,83 s

Výsledky - starší žáci:
1. místo | Senetářov A - výsledný čas 14,38 s
2. místo | Ostrov u Macochy - výsledný čas 18,18 s
3. místo | Lipovec - výsledný čas 18,20 s
4. místo | Senetářov B - výsledný čas 19,19 s
5. místo | Doubravice nad Svitavou - výsledný čas 25,80 s
6. místo | Kotvrdovice - výsledný čas 40,41 s

FOTOGALERIE


Sběr papíru

V pátek 27.6.2014 uspořádali mladí hasiči v naší obci sběr starého papíru. Všem občanům, kteří přispěli - děkujeme.

FOTOGALERIE


4. kolo Velké ceny Blanenska v Paměticích

Velká cena Blanenska v požárním útoku pokračovala v neděli 22.6.2014 čtvrtým kolem, jehož pořadatelství se ujali hasiči z Pamětic. Soutěž byla tradičně situována na travnatou kopečkovou trať za obcí, kde měli Pamětičtí nachystáno bohaté zázemí jak pro pořadatele, tak pro závodníky. Ke startu se přihlásilo celkově 48 družstev, z toho 33 mužských a 15 ženských. Nejprve na dráhu vyběhli muži, z nichž někteří s tratí do kopce bojovali statečně, leč neúspěšně, jiní měli naopak taktiku promyšlenou a dokázali svoje snažení proměnit v zasloužené body do tabulky.

Družstvu mužů z Ostrova u Macochy štěstí opět moc nepřálo. Pravý terč byl sražen v čase 19,56s, což by stačilo na 8. místo, ale téměř deseti vteřinový prostřik levého proudaře a výsledný čas 29,08s kluky katapultoval až na 24. místo. Holky obsadily místo 12. s časy na levém proudu 25,43 a pravý terč byl sestřelen v čase 26,78. V neděli 29.6. bude Velká cena Blanenska pokračovat v Sychotíně.

FOTOGALERIE


12. kolo Okresní ligy mládeže

Na domácí půdě v Ostrově u Macochy se 21.6.2014 uskutečnilo další kolo Okresní ligy mládeže. V pořadí již 12. Při této příležitosti byla i slavnostně otevřena nová závodní trať, která se nachází vedle fotbalového hřiště. Přestřižení pásky se ujal starosta obce Ing. Ondřej Hudec a předal tak trať do užívání. Krátce po 9. hodině závody odstartovaly. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4x60m. Družstvo mladších žáků obsadilo krásné 4. místo. Starší žáci se probojovali na stupně vítězů a obsadili místo 3.

Po ukončení závodů dětí soutěž pokračovala v kategorii dorostenců. Těch do Ostrova přijelo více jak 30. Soutěžilo se ve dvojboji, 100m s překážkami a splnění písemného testu. Náš sbor zastupovali 3 závodníci. Tereza Štaffová a Jiří Vymazal dosáhli na stupně nejvyšší - 1. místo a Andrea Vymazalová obsadila místo 2. Na závody dorostenců přijelo i 5 členů z našeho družebního sboru SDH Ostrožská Nová Ves.

FOTOGALERIE


Noční závody v Senetářově

Tradiční noční soutěž v požárním útoku se 14.6.2014 konala v nedalekém Senetářově. Krátce po 18. hodině začaly závody kategorií žen. Naše holky se s výsledným časem 21,28 s umístily na 5. místě z 10. přihlášených družstev. Po vyhlášení výsledků se čekalo na setmění, aby mohla začít kategorie mužů. Zasoutěžit si přijelo kolem 25-ti družstev. Ve 22 hodin se na základně začalo připravovat první družstvo a byl to tým kluků z Ostrova. Ale ani zde jim štěstí nepřálo. Vykrácení obou proudařů znamenalo nedokončení požárního útoku.

FOTOGALERIE


3. kolo VCPv - Čelechovice na Hané

V sobotu 14.6.2014 v odpoledních hodinách odjelo družstvo mužů na 3. kolo Velké ceny Prostějovska (VCPv) do Čelechovic na Hané. Kluci šli na start jako 11. tým. Požární útok byl rozběhnutý velmi dobře. Pravý terč byl sestřelen v čase 18,74 s, ale díky prasknutí hadice B těsně u rozdělovače se už druhému proudaři nepodařilo srazit levý terč. Červený praporek v ruce rozhodčího značil neplatný pokus.

FOTOGALERIE


11. kolo OLM v Sudicích

Po soutěži v Bukovině se některá družstva přesunula do Sudic, kde se v odpoledních hodinách konalo 11. kolo Okresní ligy mládeže (OLM). I této soutěže jsme se zúčastnili, a to s družstvem starších žáků. Na sudickém fotbalovém hřišti se soutěžilo v požárním útoku a štafetě CTIF.

Výsledky:
- požární útok 18,97 s
- štafeta CTIF 95,04 s

S těmito časy si mladí hasiči vybojovali krásné 2. místo a domů si odvezli kromě výher i krásný pohár.

FOTOGALERIE


10. kolo OLM v Bukovině

Družstvo našich nejmenších hasičů odjelo v sobotu 14.6.2014 ráno na 10. kolo Okresní ligy mládeže (OLM), které se uskutečnilo v Bukovině. Z názvu soutěže - Bukovinské štafetování již plyne, že se závody nesly ve znamení štafet. Na děti čekaly 2 disciplíny - štafeta dvojic a štafeta 4x60 m. Na štafetě dvojic mladí hasiči dosáhli času 199 s a na štafetě 4x60 m se čas zastavil na 119,34 s. Po sečtení výsledků děti nakonec obsadily 12. místo.

FOTOGALERIE


Krajské kolo dorostu v Hodoníně

Po postupu z okresního kola odjeli naši dorostenci Tereza Štaffová a Jiří Vymazal na Krajské kolo dorostu. To se uskutečnilo 8.6.2014 na krásném atletickém stadionu v Hodoníně. Počasí závodníkům přálo (trochu až moc 30°-35°C) a po náročném dni se naši zástupci probojovali na stupně vítězů. Oba dorostenci obsadili bronzové 3. místo. Blahopřejeme.

FOTOGALERIE


3. kolo Velké ceny Blanenska v Bořitově

V neděli 8.6.2014 se družstva mužů a žen rozjela na další kolo Velké ceny Blanenska, které se uskutečnilo v Bořitově. Krásné letní počasí přilákalo mnoho kvalitních týmů. V kategorii mužů soutěžilo 34 družstev. Kluci s výsledným časem 18,55 s obsadili 14. místo. Do kategorie žen bylo nahlášeno 12 družstev. Holkám se však moc nedařilo a chyba na rozdělovači je stála drahocenné vteřiny. Výsledný čas 24,36 s nakonec stačil na poslední 12. místo.

FOTOGALERIE


2. kolo VCPv v Dětkovicích

V sobotu 7.6.2014 v odpoledních hodinách odjelo družstvo mužů na 2. kolo Velké ceny Prostějovska. Bohužel útoku chyběla koncovka (nezapojená proudnice) a tak s výsledným časem 35,26 s obsadili kluci místo předposlední, tedy 22.

FOTOGALERIE

VIDEO


9. kolo OLM v Šebetově

Na dopolední soutěž v Rájci plynule navázala soutěž v Šebetově, tentokrát i s účastí dorostenců. Zde si svůj závod ve dvojboji a testech odběhli i zástupci našeho sboru z řad dorostenců. Tereza Štaffová skončila na místě druhém, Andrea Vymazalová a Jiří Vymazal na místech 4tých.

VIDEO


8. kolo OLM v Rájci

V sobotu 7.6.2014 odjelo družstvo mladších žáků na další kolo Okresní ligy mládeže do Rájce. Zde za krásného letního počasí mladí hasiči soutěžili ve dvou disciplínách. A to: požární útok a štafeta dvojic. Po požárním útoku s časem 22,92 s se naše družstvo drželo na 4. místě. Avšak štafeta se moc nepodařila a čas 121,22 s stačil na 13. místo. Po sečtení bodů z obou disciplín se družstvo mladších žáků umístilo na výsledném 9. místě.


2. kolo Velké ceny Blanenska

Velká cena Blanenska v požárním útoku pokračovala svým druhým kolem v neděli 1.6.2014, tentokráte se pořadatelství ujali hasiči z Jabloňan. Do tamního sportovního areálu se sjelo na 33 mužských a 12 ženskpých týmů.

Výsledky:
- muži 12. místo, výsledný čas 17,93 s
- ženy 9. místo, výsledný čas 20,79 s

FOTOGALERIE


Okrsková liga mládeže

V sobotu 31.5.2014 se na Holštejně uskutečnilo další kolo Okrskové ligy mládeže. Této soutěže se zúčastnilo 5 družstev mladších žáků a 4 družstva starších žáků. Závodilo se v požárním útoku.

Výsledky - mladší žáci:
1. místo | Senetářov - výsledný čas 20,21 s
2. místo | Holštejn - výsledný čas 22,96 s
3. místo | Ostrov u Macochy - výsledný čas 23,67 s
4. místo | Jedovnice - výsledný čas 31,29 s
5. místo | Lipovec - výsledný čas 38,29 s 

Výsledky - starší žáci:
1. místo | Senetářov A - výsledný čas 16,16 s
2. místo | Senetářov B - výsledný čas 17,39 s
3. místo | Ostrov u Macochy - výsledný čas 18,31 s
4. místo | Lipovec - výsledný čas 26,04 s

FOTOGALERIE


1. kolo VCPv a VCB

V sobotu 24.5.2014 se v obci Stražisko (okr. Prostějov) uskutečnilo 1. kolo Velké ceny Prostějovska (VCPv) v požárním útoku. Na tuto soutěž odjely i naše družstva žen a mužů. Začátek závodů byl stanoven na 13:00 hodin. Na start se nejprve postavila družstva mužů, kterých přijelo 21. Naši kluci šli jako 13. a s časy na levém proudu 19,88 s a na pravém proudu 19,00 s nakonec obsadili 8. místo. V kategorii žen soutěžilo celkem 7 družstev. Holky šly jako 5, ale štěshttp://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/22.06.2014_-_Pametice_VCB/ptí jim nepřálo. Pravý proud byl sražen v čase 19,96 s, což by stačilo na 1. místo, ale levý proud ne a ne trefit terč. Vykrácení proudařky a nesestříknutí terče znamenalo neplatný pokus a tedy výsledné 7. místo.

FOTOGALERIE

V neděli 25.5.2014 se na Žernovníku konalo 1. kolo Velké ceny Blanenska (VCB) v požárním útoku. I na tuto soutěž odjela obě družstva. Krásné slunné počasí na tyto závody přilákalo velké množství závodníků (40 týmů mužů a 14 týmů žen). Po slavnostním nástupu a poradě velitelů se začalo soutěžit kategorií mužů. Družstvo Ostrova šlo na start jako první. Výsledný čas 18,14 s a konečné 8. místo. V kategorii žen šly naše děvčata 8. Ale ani zde se štěstí nepostavilo na jejich stranu. První drobný problém se vyskytl po odběhnutí ze základny na rozdělovači, kdy závodnice zapojovala hadici B za běhr /http://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/14.06.2014_-_Sudice_OLM/ hu. Po přidání plynu se však na stroji vyskytla technická závada, motor zhasnul a strojnici se již znovu nepodařilo přivést stroj do chodu. Děvčata tak byla donucena svůj požární útok ukončit s neplatným pokusem.

FOTOGALERIE


Jarní kolo hry PLAMEN v Ráječku

V sobotu 17.5.2014 odjelo družstvo starších žáků na jarní kolo hry Plamen do Ráječka. Této soutěže se zúčastnilo více jak 400 mladých hasičů z celého okresu Blansko. Na všechny soutěžící čekaly tentokrát 4 disciplíny. A to: štafeta 4x60 m, štafeta CTIF, požární útok CTIF a požární útok Plamen. Krátce po 13. hodině odpolední bylo dobojováno a sečteny výsledky. Družstvo našich mladých hasičů se umístilo na 9. místě.

V odpoledních hodinách pokračovala soutěž závody dorostenců. Po slavnostním nástupu si soutěžící napsali testy a poté se odebrali na závodní dráhy 100 m s překážkami a dvojboj. I zde jsme měli zastoupení. Náš sbor reprezentovali: Jiří Vymazal, který vybojoval 1. místo, Tereza Štaffová získala 2. místo a Andrea Vymazalová obsadila místo 4. Díky svému umístění postoupili Jiří Vymazal a Tereza Štaffová na krajské kolo, které se uskuteční 8.6.2014 v okrese Hodoním (Hodonín nebo Kyjov). Přejeme jim mnoho úspěchů a co nejlepší výsledky.

FOTOGALERIE


5. kolo OLM - Vavřinec

V sobotu 10.5.2014 odjeli mladí hasiči na další kolo Okresní ligy mládeže (OLM), které se uskutečnilo v obci Vavřinec. Krátce po osmé hodině ranní proběhl slavnostní nástup družstev, porada všech vedoucích a rozhodčích. Na mladé hasiče čekaly 3 disciplíny: požární útok, štafeta 4x60 metrů a štafeta požárních dvojic. Přibližně v 11:15 bylo dobojováno a sečteny konečné výsledky. Družstvo mladších žáků se umístilo na 10. místě a družstvo žáků starších na místě 8.

FOTOGALERIE


Lampiónový průvod

V pátek 9.5.2014 se v naší obci uskutečnil tradiční lampiónový průvod, který pořádal místní sbor dobrovolných hasičů. Vycházelo se v 17:30 od obecního úřadu k pomníku padlých občanů za první a druhé světové války. Zde byl položen věnec, starosta obce ing. Ondřej Hudec pronesl několik slov k přítomným v průvodu a naše padlé občany jsme uctili minutou ticha. Poté celý průvod proš target=VIDEOel po ulici Bělá kolem rybníka až k místnímu kulturnímu domu, kde byla připravena vatra, děti si na hřišti mohli zasoutěžit o sladkou odměnu a na všechny čekalo bohaté občerstvení.

FOTOGALERIE


Závody mladých hasičů v Lipovci

Ve čtvrtek 8. května se naši mladí hasiči vydali do Lipovce na další kolo okrskové ligy mládeže. Z SDH Ostrov u Macochy se této soutěže zúčastnilo pouze jedno družstvo mladších žáků. Krátce po desáté hodině dopolední proběhl slavnostní nástup všech družstev a klání mohlo začít. Bylo rozhodnuto, že soutěž bude probíhat dvoukolově, jak v kategorii žáků mladší, tak i v kategorii žáků starších. Mladí hasiči z Ostrova se na start postavili jako první. Po ukončení požárního útoku však u levé proudařky rozhodčí zvednul červený praporek, což značilo neplatný pokus. Proudařka totiž překročila nástřikovou čáru u terče. Při druhém útoku děti dosáhly času 33,54 s. Tento výsledek stačil na čtvrté (bramborové) místo. I na těchto závodech mladí hasiči nasbírali spoustu cenných zkušeností.

FOTOGALERIE


Okrsková soutěž v požárním sportu

V sobotu 3.5.2014 odjela naše družstva mladých hasičů, žen a mužů do Senetářova, kde se konala okrsková soutěž v požárním sportu. Této soutěže se zúčastnila družstva z SDH Ostrov u Macochy, SDH Vilémovice, SDH Jedovnice, SDH Kotvrdovice, SDH Senetářov a Lipovec, které patří do okrsku Jedovnice.

Výsledky:
- mladší žáci - 2. místo
- starší žáci - 3. místo
- ženy - 2. místo
- muži - neplatný pokus

FOTOGALERIE


Hasičská pouť ve Křtinách

V neděli 27.4.2014 se v nedalekých Křtinách uskutečnila 13. Hasičská pouť. Jedná se o největší setkání hasičů a jejich příznivců na Jižní Moravě. Této poutě se zúčastnilo i několik členů našeho SDH.

Program poutě:

10:00 – 10:30
slavnostní průvod hasičů Křtinami (od koupaliště ke kostelu)

10:30 – 11:30
slavnostní mše svatá

11:45 – 13:00
ukázky činnosti hasičů na náměstí městyse Křtiny:

- zásah koněspřežní stříkačkou
- ukázky činnosti mladých hasičů
- vyproštění zraněných osob z havarovaného automobilu

V odpoledních hodinách jsme s našimi přáteli SDH Ostrožská Nová Ves odjeli zpět do Ostrova, kde jsme v hostinci Staré časy společně celý den ukončili.

FOTOGALERIE


Velikonoční hrkání

V době velikonočních svátků od Zeleného čtvrtka večer, přes celý Velký pátek až do poledne o Bílé sobotě nesmí v kostele vyzvánět zvony. Říká se, že zvony odletěly do Říma. Proto se v čase, kdy mají zvony vyzvánět, zavedla tradice hrkání.

I naši mladí hasiči vyšli s hrkačkami do ulic Ostrova, kde je bylo možné zahlédnout. Hrkalo se ve čtvrtek v 17:00, v pátek v 7:00, 12:00 a 17:00, v sobotu v 7:00 a 12:00. V sobotu krátce před 12. hodinou se mladí hasiči sešli u hasičské zbrojnice a poté postupně obešli celý Ostrov. Děti lidem popřály krásné a veselé Velikonoce. Odměnou jim bylo vřelé přijetí od našich občanů.

FOTOGALERIE


Sběr železného šrotu

V sobotu 5.4.2014 uspořádal v naší obci místní sbor dobrovolných hasičů sběr železného šrotu. Všem občanům, kteří železo přichystali v den sběru před své domy k odvozu, děkujeme.

FOTOGALERIE


Závody v Šošůvce

Na druhé kolo Okresní ligy mládeže jsme 5.4.2014 odjeli do nedaleké Šošůvky. Zde byl pro mladé hasiče připraven I. ročník jarního uzlování. Jak už název napovídá, i tyto závody byly ve znamení uzlů. Kromě nich na děti čekaly ještě topografické značky a zorientování mapy. Do soutěžního klání se z našeho sboru zapojilo 1 družstvo starších žáků a 1 družstvo mladších žáků. Závody rychle utíkaly a za dvě hodiny od začátku bylo dobojováno. Po sečtení výsledků si starší žáci odvezli bronzový pohár a medaile za 3. místo a hlídka mladších žáků obsadila 9. místo.

Další závody, na které se již nyní moc těšíme se uskuteční 10.5.2014 v obci Vavřinec. Snad bude krásné počasí protože zde už se bude soutěžit v požárním útoku s vodou. Rádi Vás na těchto závodech uvidíme, když nás přijedete povzbudit.

FOTOGALERIE 


Závody v Sychotíně

Jaro je tu a po zimní přestávce se naši mladí hasiči opět zapojili do závodů seriálu Okresní ligy mládeže (OLM). První závody se uskutečnily 15.3.2014 ve sportovní hale města Kunštát a jejich pořadatelem se stal sbor dobrovolných hasičů ze Sychotína. Sychotínský uzlík, jak se závody jmenovaly, byly zaměřeny na vázání uzlů (plochá spojka, zkracovačka, lodní uzel, tesařský uzel a úvaz na proudnici). Do boje o první cenné body, které mladí hasiči během roku získávají, se přijelo zapojit více jak 40 družstev. Z našeho sboru se zúčastnilo 1 družstvo mladších žáků a 1 družstvo starších žáků. V konečném pořadí se obě hlídky umístili na krásném 8. místě.

FOTOGALERIE


Mladí hasiči získali odznaky odbornosti

Mladí hasiči se v sobotu 29. března sešli v kulturním domě v Ostrově u Macochy, aby získali odznaky odbornosti. Na zkoušky dorazily děti z okrsku Jedovnice (SDH Ostrov u Macochy, SDH Senetářov, SDH Lipovec a SDH Holštejn).

V rámci celoroční činnosti mladých hasičů je povinností plnit každý rok odznaky odbornosti. Po slavnostním nástupu na mladé hasiče čekaly dvě zkoušky - nejprve písemná, a poté ústní. Těchto zkoušek se celkem zúčastnilo 38 dětí a byly plněny tyto odznaky odbornosti: 19x preventista, 13x preventista junior, 4x strojník junior, 1x strojník a 1x velitel. Během celého dne měly děti o zábavu postaráno a na svou trému u zkoušky, která je čekala, neměly čas ani pomyslet. Mohly si zahrát jak společenské, tak i hry míčové. Pro ty, kteří si neměli chuť hrát, bylo připraveno kino s velkým výběrem filmů a pohádek. Pokud někomu z přítomných vyhládlo, či dostal chuť na něco sladkého, i na něj se nezapomnělo. Bylo připraveno bohaté občerstvení.

Všichni mladí hasiči splnili zkoušky na výbornou a odměnou jim bylo převzetí certifikátu a odznaku dané odbornosti z rukou delegátů okresní odborné rady mládeže v Blansku Jaroslavy Nejezchlebové a Libora Toula. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci této akce a také vedoucím mladých hasičů ze jmenovaných sborů, kteří dětem pomáhali při přípravě na tyto zkoušky.

FOTOGALERIE

Menu

Organizace a služby

Kontakty

Městys Ostrov u Macochy
Ostrov u Macochy 80
679 14 Ostrov u Macochy


ID datové schránky: z5xbb6b


Ing. Ondřej Hudec | starosta
telefon / fax: (+420) 516 444 238
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hana Opatřilová | podatelna
telefon: (+420) 516 444 328
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hana Florková | účetní
telefon: (+420) 516 444 237
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Úřední hodiny

PO 8:00 - 12:00 | 12:30 - 17:00
ÚT 8:00 - 12:00 | 12:30 - 15:00
ST 8:00 - 12:00 | 12:30 - 17:00
ČT 8:00 - 12:00 | 12:30 - 15:00
8:00 - 12:00

Fotky z městyse

Počet návštěv

DnesDnes177
VčeraVčera260
MěsícMěsíc5001

Hledat

Kalendář akcí

23.10.2021 | sobota | 14-15 h
Pohádkový les (start u KD)

Počasí

Počasí online

Užitečné odkazy

3D prohlídka náměstí